Nõukogud ja komisjonid

Akadeemia juures tegutsevad ekspertkogud

Arstiteaduse ja tervishoiu strateegia alaline komisjon

Esimees: Eero Vasar

Liikmed: Toomas Asser, Priit Kaasik, Margus Lember, Andres Metspalu, Urmas Siigur, Joel Starkopf, Raivo Uibo, Mart Ustav, Toomas Veidebaum.

Moodustatud 2011

Eesti polaaruuringute komisjon

Esimees: Rein Vaikmäe

Teadussekretär: Enn Kaup
Liikmed: Riina Kaljurand, Maarja Kruusmaa, Tarmo Kõuts (viitseadmiral), Tuuli Levandi, Kati Lindström, Jüri Martin, Timo Palo, Mart Saarso, Martin Zobel, Andres Tarand, Priit Tisler, Aimar Ventsel.

Moodustatud 1993

Eesti polaaruuringute komisjoni kaudu osaleb akadeemia Euroopa polaarnõukogu töös.

Energeetikakomisjon

Esimees: Arvi Hamburg

Liikmed: Andres Annuk, Marti Jeltsov, Tiit Kallaste, Marco Kirm, Ando Leppiman, Enn Lust, Leo Mõtus, Leevi Mölder, Allan Niidu, Henri Ormus, Joonas Pärenson, Martti Raidal, Ülo Rudi, Toomas Rõõm, Katrin Saarsalu-Layachi, Andres Siirde, Andro Truuverk.

Moodustatud 1998

Hariduskomisjon

Esimees: Jakob Kübarsepp
Aseesimees: prof Margus Pedaste

Liikmed: Eve Eisenschmidt, Larissa Jõgi, Birute Klaas-Lang, Äli Leijen, Krista Loogma, Rain Mikser, Katrin Niglas, Miia Rannikmäe, Priit Reiska, Ellu Saar, Peeter Sipelgas, Marek Tamm, Ain Tõnisson, Urmo Uiboleht, Krista Uibu

Moodustatud 2022

Keskkonnakomisjon

Esimees: Urmas Kõljalg
Aseesimehed: Olle Hints, Urmas Tartes

Liikmed: Anne Kahru, Kalle Kirsimäe, Toomas Kukk, Agu Leivits, Timo Maran, Kalev Sepp, Uudo Timm, Asta Tuusti, Kaili Viilma.

Moodustatud 2023 varasemate fülogeneetika ja süstemaatika komisjoni ning looduskaitse komisjoni asemele.

Kirjastusnõukogu

Esimees: Jaak Järv (peatoimetaja)

Liikmed: Olle Hints, Valter Lang, Andres Siirde, Gerson Stefan Klumpp, Urmas Sutrop, Marek Tamm, Jüri Engelbrecht, Marco Kirm, Karl Pajusalu, Piret Lukkanen.

Kirjastusnõukogu töö aluseks on Eesti Teaduste Akadeema Kirjastuse põhimääruse punktid 23–28.

Küberturvalisuse komisjon

Esimees: Dan Bogdanov

Liikmed: Alo Einla, Arne Koitmäe, Kristjan Krips, Ivo Kubjas, Liisa Past, Teet Raidma,
Mihkel Solvak, Ahto Truu,
Tarmo Uustalu, Priit Vinkel, Jan Willemson.

Teaduste akadeemia juhatuse otsus komisjoni moodustamise kohta.

Moodustatud 2023 varasema küberkaitse komisjoni asemele.

Mereteaduste komisjon

Esimees: Tarmo Soomere

Liikmed: Rivo Uiboupin, Georg Martin, Alar Rosentau, Kalle Olli, Tiina Nõges, Hannes Tõnisson, Sirli Sipp Kulli, Katariina Viik.

Moodustatud 2007

Meteoriitika komisjon

Esimees: Jüri Plado

Liikmed: Juho Kirs, Tõnu Pani, Karin Truuver, Sten Suuroja, Reet Tiirmaa, Siim Veski.

Moodustatud 1954

Naisakadeemikute kogu

Esimees: Maris Laan

Liikmed: Ene Ergma, Krista Fischer, Maarja Grossberg-Kuusk, Anne Kahru, Maarja Kruusmaa,
Mare Kõiva, Maris Laan, Tiina Randma-Liiv, Anu Raud, Anu Realo ja Ellu Saar.

Moodustatud 2024

Välisvahetuse fondi nõukogu

Liikmed: Marco Kirm, Äli Leijen, Katrin Niglas, Toomas Vaimann.

Moodustatud 1993