Teaduste akadeemia uurija-professorite konverents

Järgmisel teisipäeval, 14. detsembril kell 11.00–12.45 toimub Eesti teaduste akadeemias uurija-professorite konverents.

Kõik huvilised saavad konverentsi jälgida otseülekandes Eesti teaduste akadeemia veebilehel aadressil www.akadeemia.ee.

Oma teadustööst räägivad aastateks 2019–2021 valitud uurija professorid: Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi rakendusviroloogia professor Andres Merits, Tallinna tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi jõuelektroonika uurimisrühma juht Dmitri Vinnikov ningkeemilise ja bioloogilise füüsika instituudi juhtivteadur Toomas Rõõm.

Dmitri Vinnikov valiti 8. detsembril ka tehnika- ja arvutiteaduste akadeemikuks.

Konverentsi kava
11.00 Avasõnad. Tarmo Soomere, Eesti teaduste akadeemia president
11.10 RNA viiruste ja replikatsiooni süsteem kui molekulaarne masin – milline see välja näeb, kuidas töötab, kuidas seda juhtida ja kuidas pidurdada? Andres Merits
11.40 Terahertsvõnked magnetites. Toomas Rõõm
12.10 Impedantsallika-põhised innovaatilised jõuelektroonikasüsteemid. Dmitri Vinnikov
12.40 Kokkuvõte. Tarmo Soomere

Eesti teaduste akadeemia valib iga kolme aasta järel kolmeks aastaks kolm uurija-professorit. See ametikoht võimaldab teadus- ja arendusasutuses või ülikoolis uuringuid juhtival ning doktorante juhendaval tunnustatud teadlasel keskenduda teadusuuringutele. Uurija-professoritelt nõutakse ametiaja jooksul jätkuvat rahvusvahelisel tasemel teadustööd ja edukat uurimistoetuse täitmist. Kord aastas toimub uurija-professorite konverents, kus valitud teevad ülevaate oma möödunud aasta tööst.