Teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapital esitleb Eesti Vabariigi põhiseaduse kommentaare

Esmaspäeval, 7. novembril algusega kl 14 esitleb Eesti teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapital Eesti Vabariigi põhiseaduse kommentaare.

Esitlus toimub teaduste akadeemia saalis ja see kantakse otse üle akadeemia veebis: https://www.akadeemia.ee/sundmused/eesti-vabariigi-pohiseaduse-kommentaaride-esitlus/

Esitlusel tutvustab uusi kommentaare peatoimetaja Uno Lõhmus. Põhiseaduse preambulist räägib Birgit Aasa, preambuli kommentaaride autor. Põhiseaduse IX peatüki „Välissuhted ja välislepingud“ üle arutlevad selle peatüki kommentaaride autorid Tiina Pajuste ja Rain Liivoja. Arutelu modereerib Kristi Land.

Eelkõige seadusandjatele, riigi- ja kohalike omavalitsuste ametnikele, kohtunikele ja juristidele mõeldud kommentaarid hakkavad ilmuma osade kaupa veebilehel, mis avaldatakse 7. novembril. Esimesena ilmuvad preambuli ja IX peatüki „Välissuhted ja välislepingud“ kommentaarid. Viite kommentaaride lehele leiab pärast selle avaldamist esitlusürituse veebilehelt.

Põhiseaduse kommentaarid on Eesti teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapitali väljaanne, mis ilmub justiitsministeeriumi rahalisel toetusel.