Õpilaste teadusseminar 2023

Õpilaste teadusseminar toimub Lääne-Virumaal Viitna puhkekeskuses 9.–11. augustini 2023.

Teema. Seminari keskne teema on sel aastal vastupidavus. Vastupidavus on omadus, mis kirjeldab aine või süsteemi suutlikkust vastu pidada muutustele, stressile, deformatsioonile jne. Suveseminaril vaatleme vastupidavust erinevatest vaatenurkadest alustades selle matemaatilistest mudelitest, liikudes läbi inimese, inimühiskonna ja looduslike koosluste galaktikateni.

Seminarile olid oodatud kõik huvilised 8.–12. klasside õpilased.

Osalemiseks palume täita registreerumisvormi.

Koht. Seminar toimub Viitna puhkekeskuses, suures osas vabas õhus, aga siiski vihma eest varjus. Osalejate majutus ja toitlustamine on korraldatud samuti Viitna puhkekeskuses.

Hind. Seminaril osalemine, majutus, toit ja transport on osalejatele tasuta.

Transport. Soovijatele tellime tasuta bussi, millega saab 9. augustil Tallinnast Viitnale ja 11. augustil tagasi Tallinnasse.
Buss väljub Tallinnast (Tervisekassa maja eest, Lastekodu 48) kolmapäeval, 9. augustil kell 12.55. Reedel, 11. augustil jõuab Tallinnasse tagasi ~14.30.

Muu transpordikulu, sh piletid Tallinnasse tellitud bussile ja tagasi, hüvitatakse peale seminari kuludokumentide alusel (bussi- või rongipiletid, kütusetšekk).
NB! Isikliku sõiduauto kasutamine hüvitatakse vaid juhul, kui see on majanduslikult põhjendatud ja/või muud transpordivõimalust ei ole.

Ajakava. Seminar algab 9. augustil kell 14.00 ja lõppeb 11. augustil kell 13.15. Läbirääkimised esinejatega käivad, programm saab valmis suve hakul.

Täpsema info majutuse, transpordi, esinejate jms osas saadame registreerunutele hiljemalt augusti alguses.

Lisateave. Terje Tuisk, Eesti teaduste akadeemia arendusjuht, terje.tuisk@akadeemia.ee, tel 511 0356 või Margit Lehis, margit.lehis@akadeemia.ee, tel 520 3270. Vt ka Õpilaste teadusseminar 2022 ja Õpilaste teadusseminar 2021.