Õpilaste teadusseminar tõi kokku ligi 80 õpilast

17.–19. augustil toimus Lääne-Virumaal Viitna puhkekeskuses Eesti teaduste akadeemia korraldatud õpilaste teadusseminar.

Seminari keskne teema oli MÄLU, mida erinevate valdkondade teadlased vaatlesid oma eriala seisukohalt. Osalejad said koos teadlastega analüüsida MÄLU erinevaid aspekte ja arutleda ka muudel huvipakkuvatel teemadel.

Eesti eri paigust kogunes kokku ligi 80 õpilast 8.–12. klassist, kuid teiste seas osalesid ka üks 6. klassi õpilane ja mõned esmakursuslastest tudengid.

Seminaril esinesid nii akadeemikud kui ka teised oma valdkonna asjatundjad: professor Peeter Lorents (mälu matemaatikas), küberturbespetsialist Priit Raspel (mälu infotehnoloogias), Toomas Kaevand (mälu keemias), akadeemik Ülo Niinemets (taimede mälu), zooloog Aleksei Turovski (loomade mälu), akadeemik Jüri Allik (inimese mälu), ajaloolane David Vseviov (ajaloo mälu) ja teoloog Arne Hiob (mälu religioonis).

Viitnal toimuvate suveseminaride traditsioon ulatub tagasi juba 1980. aastasse, mil akadeemik Anto Raukase eestvõttel asutati õpilaste teaduslik ühing. Alates 2004. aastast on teadusseminarid toimunud järjepidevalt ja alates möödunud aastast korraldab neid Eesti teaduste akadeemia.

Loe seminari lehelt valitud tsitaate esinejatelt ja osalejate tagasisidet, mida uut nad teada said: https://www.akadeemia.ee/sundmused/opilaste-teadusseminar-2022/

Valiku teadusseminari pilte leiab õpilaste teadusliku ühingu Facebooki lehelt.