Konkursi „Teadus 3 minutiga“ vaatajalemmik on Keiu Paapsi

Tänases ETV hommikuprogrammis „Terevisoon“ tehti teatavaks Eesti teaduste akadeemia korraldatava konkursi „Teadus 3 minutiga“ vaatajalemmik. Viiest laureaadist sai enim vaatajahääli tervise arengu instituudi epidemioloogia ja biostatistika teadur ning arstiteaduse doktorant Keiu Paapsi lühiloenguga „Kasvajad ei tunne vanusepiire“.

Möödunud nädalal ERRi teadusportaalis Novaator toimunud hääletusel sai Keiu Paapsi 259 vaataja häält. Kokku anti konkursi parimatele 713 häält.

Keiu Paapsi keskendub oma doktoritöös Eesti laste ja noorte vähiandmete uurimisele. Tema missiooniks teadlasena on tõsta ühiskonna teadlikkust laste ja noorte kasvajatest. Samuti aidata omalt poolt kaasa, et läbi parema poliitikakujundamise, tervishoiusüsteemi juhtimise ja veel põhjalikumate teadusuuringute oleks meie noortele vähipatsientidele tagatud parim võimalik ravi.

Kõik tänavuse konkursi teadusloengud leiab teaduste akadeemia Youtube`i kanalist.

Konkurss on mõeldud Eesti kõrgkoolide doktorantidele või värsketele doktoritele. Võistlejad peavad oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult ja arusaadavalt vaid kolme minuti jooksul. Konkursi ja sellele eelnevate koolituste peamine eesmärk on pakkuda noortele teadlastele praktilist kogemust avalikkuse ees esinemiseks ja oma teadustöö tutvustamiseks. Samuti aitavad kolme minuti loengud edendada eestikeelset teaduskommunikatsiooni.

Konkurssi rahastab Euroopa Liidu regionaalarengu fond Eesti Teadusagentuuri Teame+ programmist.

Lisainfot konkursi kohta leiab siit.