Anto Raukase mälestusseminar 26. novembril

26. novembril 2021 algusega kell 14 toimub Eesti teaduste akadeemia saalis akadeemik Anto Raukase mälestusseminar. Kõik huvilised saavad seminari jälgida otseülekandena akadeemia veebilehelt.

Teaduste akadeemia presidendi teadusnõuniku Rein Vaikmäe sõnul oli Anto Raukas küll eelkõige süvateadmistega geoloog, kuid tema kompetents oli märksa laiem. „Nii akadeemiku kui kodanikuna tundis ta vastutust Eesti käekäigu pärast ja sekkus alati, kui tundis, et midagi tehakse valesti. Raukas kaitses alati argumenteeritult nii enda seisukohti kui ka nõrgemaid,“ rääkis Vaikmäe.

Mälestusseminaril esinevad teaduste akadeemia president Tarmo Soomere, presidendi teadusnõunik Rein Vaikmäe, füüsik Tõnu Karu, Tartu ülikooli rakendusgeoloogia professor Alar Rosentau, Tallinna ülikooli ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa, Tartu ülikooli geofüüsika ja petrofüüsika kaasprofessor Jüri Plado, Tartu ülikooli geoloogia-mineraloogia professor ja akadeemik Kalle Kirsimäe, Eesti teaduste akadeemia energeetikakomisjoni esimees professor Arvi Hamburg ning akadeemik ja geoloogiaprofessor Dimitri Kaljo.

Anto Raukas sündis 17. veebruaril 1935 Tartus ja lahkus meie seast tänavu 19. aprillil. Tema elukäigu lähema ülevaate leiab siit.

Mälestusseminari ajakava ja otseülekande leiab siit.