Teaduste akadeemias esitleti tänavust Eesti riigipreemiate raamatut

Eile esitleti teaduste akadeemias raamatut „Eesti Vabariigi preemiad 2021“, mis koondab lood meie riigi teaduspreemiate, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi-, kultuuri- ja hariduspreemiate laureaatidest, nende tööst ja säravatest ning harukordsetest saavutustest.

See on raamat meie rahva kõige teravamatest tippudest. Need on lood erilistest kordaminekutest, mille taga on kombinatsioon professionaalsest võimekusest, sisemisest põlemisest ja raamidest välja murdmisest, aga ka vaimustus ning kompromissitu pühendumine oma eri- või tegevusalale. Kogumik peegeldab saavutusi ja tegusid, mis on muutnud meie kõigi elu Eestimaal sisukamaks, paremaks ja ilusamaks. 

Raamatust leiab teaduspreemiate laureaatide endi kirjutatud artiklid oma teadustööst. Nii näiteks kirjutab Jüri Talvet oma rännakutest maailmakirjanduse hargnevate teede aias, Jonne Kotta mereelustikust muutuvas maailmas, Merike Sisask vaimse tervise mõjuteguritest ja ennetustööst ning Gert Hütsi, Martti Raidal ja Hardi Veermäe tumeainest ja ürgsetest mustadest aukudest. Samuti leiab raamatust põnevad lood teiste kategooriate kõigist laureaatidest – muuhulgas näiteks kirglikust keelemehest, tõsiteadlasest ja armastatud õpetajast Jüri Viikbergist, pikaajalisest paraspordi edendajast Õnne Pollisinskist, tunnustatud iluuisutamistreenerist Anna Levandist, nüüdiskunsti emafiguurist Eha Komissarovist, Noarootsi gümnaasiumi asutajast ja arendajast Laine Belovasest, kõrgelt hinnatud loomaeksperdist Aleksei Turovskist ning armastatud õppejõust Maria Murumaa-Mengelist.

Raamat on valminud Eesti teaduste akadeemia, kultuuriministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi koostöös.

Pronksikarva kaantega raamatu leiab iga huviline endale soetamiseks ka raamatupoodidest. Vaata lähemalt siin.