Teaduste akadeemia annab õpilaste teadustööde konkursil välja kuni kolm rahalist preemiat

Õpilased on oodatud esitama oma uurimis- ja loovtöid tänavusele õpilaste teadustööde riiklikule konkursile. Eesti teadusagentuuri korraldatav konkurss on avatud 20. veebruarini.

Eesti teaduste akadeemia annab konkursil välja akadeemia presidendi preemiad teadlastee lootustandva alguse eest. Preemiasaajad valitakse kõigi konkursile esitatud tööde hulgast olenemata töö valdkonnast ja kooliastmest. Välja antakse kuni kolm rahalist eripreemiat ehk π-preemiat kogusummas kuni 1413 eurot ja 72 senti:

  • I preemia väärtuses π×200 eurot (628,32 eurot)
  • II preemia väärtuses π×150 eurot (471.24 eurot)
  • III preemia väärtuses π×100 eurot (314,16 eurot).

Arvus π (pii), mis on preemia suuruse alus, on peidus palju rohkem, kui ütleb selle definitsioon või mis tahes lähisväärtus. Seda tüüpi arvudes väljendub üheaegselt nii akadeemilise maailma tohutu teadmispagas kui ka mõõtmatu hulk asju, mida me ei tea.

Õpilaste teadustööde konkursi eesmärk on pakkuda noortele väljundit ja innustada neid huvipakkuvale teemale teaduslikumalt lähenema. Konkursil osalemine annab hea võimaluse ennast proovile panna, saada žüriilt väärtuslikku tagasisidet ning kohtuda sarnaste huvidega noortega üle Eesti.

Konkursi lõppvoor toimub 11.–12. aprillil õpilaste teadusfestivalil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.