Teadlaste Öö teaduste akadeemias lindudest, luulest ja teadusest

30. septembril ootab Eesti teaduste akadeemia kõiki huvilisi Teadlaste Öö festivali raames toimuvale teaduspärastlõunale „Linnud, luule ja teadus“.

Sügisel kogunevate rändlindude hõiked panevad mõtlema sellele, kuidas neil läheb ja kui olulised nad meile on. Linnud aitavad ka mõista keskkonnaprobleeme ja me kõik saame omakorda linde aidata, panustades harrastusteaduse kaudu teadusesse. Iga nokk loeb! 

Teadlaste Öö teaduspärastlõuna teaduste akadeemias võtabki fookusesse linnud läbi erinevate tahkude: keskkonnahoidlikkuse edendamine läbi linnuvaatluse ja kodanikuaktiivsuse, laste linnuhuviharidus, linnulaulud folklooris ja kotkaste elu.

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse vanemteadur kirjanduse alal Elle-Mari Talivee räägib üleeuroopalisest keskkonnateadlikkuse projektist, kus uuritakse harrastusteaduse rolli. Loomaaia loodushariduskeskuse ornitoloogiaringi õpetaja Urmas Talivee tutvustab koos oma õpilastega lähemalt laste linnuhuviharidust. Luuletaja Veronika Kivisilla kõneleb linnulauludest folklooris ja teeb neid ka järgi. Ornitoloog Aarne Tuule räägib Eesti kotkastest ja kotkaklubi tegevustest.

Võimalik on giidiga koos vaadata ringi Eesti teaduste akadeemia majaks olevas Toompea ajaloolise aadlipalee ruumides, kuhu tavaliselt uudistama ei pääse.

Ootame üritusest osa saama kooliõpilasi ja -õpetajaid, aga ka kõiki teisi linnu-, loodus- ja kirjandushuvilisi.

Teadlaste Öö toimub teaduste akadeemia saalis (Kohtu 6, Tallinn) algusega kell 18.

Palume tulijatel ette registreeruda hiljemalt 28. septembriks siin.

Teaduspärastlõunat rahastab Euroopa Liidu regionaalarengu fond Eesti Teadusagentuuri Teame+ programmist. Üritus on korraldatud koostöös Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusega ning kaasrahastatud Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni programmist Horisont 2020, grant nr 872557 „Envirocitizen – Citizen Science for Environmental Citizenship“.