Lindau foorumile sõidavad Kristjan Kalam ja Urmeli Katus

Esmaspäeval, 2. märtsil, selgusid 660 noorteadlast, keda kutsutakse kohtuma Lindausse Nobeli preemia laureaatidega. Eestist on osalema kutsutud Kristjan Kalam ja Urmeli Katus. 70. Lindau interdistsiplinaarne foorum leiab aset 28. juunist kuni 3. juulini.

Kristjan Kalam (1989) on Tartu ülikooli füüsika instituudi materjaliteaduse nooremteadur, ta kaitses magistrikraadi 2016. aastal Tartu ülikoolis ja on peale seda jätkanud õpinguid doktorantuuris. Tema doktoritöö teema on „Aatomkihtsadestatud multifunktsionaalsete nanolaminaatide ja tahkete lahuste magnetoelektriline- ning struktuuranalüüs“.

Urmeli Katus (1989) on Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaadi ravijuhendite metoodikanõunik. Ta lõpetas Tartu ülikoolis aastal 2015 magistriõppe ning on jätkanud peale seda oma õpinguid doktorantuuris. Tema doktoritöö teema on „Geneetilised, käitumuslikud ja elukeskkonnast tulenevad tegurid ülekaalu, rasvumise ja insuliinresistentsuse etiopatogeneesis“.

Tänavu 70-ndat korda toimuval noorte teadlaste kohtumisel Nobeli preemia laureaatidega osalevad noorteadlased 101. riigist. Täpsem info Lindau foorumi kodulehel.