Seminar „Muutuv Arktika“

Välisministeeriumi uudis toimunud seminari kohta „Arktika-teemalisel ühisseminaril räägiti Eesti ja Norra teaduskoostööst“. Veebiseminar on järelvaadatav.

* * *

Veebiseminariga „Muutuv Arktika“ (The Changing Arctic) tähistavad Eesti ja Norra diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva ning kliimamuutuste-alast koostööd Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetuste raames.

14. aprillil kell 10 algaval veebiseminaril keskendutakse pika polaaruuringute ajalooga Norra ja Eesti Arktika-alase teaduskoostöö uutele võimalustele. Eesti ja Norra teadlased annavad ülevaate globaalsetest kliimamuutustest mõjutatud Arktika olukorrast ja sellealasest teadustööst. Konverentsi lõpuosas toimub arutelu edasise koostöö võimalustest.

Eesti teaduste akadeemia poolt modereerivad konverentsi ja esinevad ka ettekannetega akadeemik Maarja Kruusmaa ning akadeemia presidendi teadusnõunik ja Eesti polaaruuringute komisjoni esimees Rein Vaikmäe. Sissejuhatava ettekande teeb Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Konverentsi korraldavad Eesti Teaduste Akadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Bergeni Ülikooli Bjerknesi kliimauuringute keskus ja Academia Europaea Bergeni teadmistekeskus koostöös Norra saatkonnaga Tallinnas.

Täpsema info ürituse ajakava ja esinejate kohta leiab ürituse kodulehelt, kust saab ühtlasi jälgida konverentsi otseülekannet.