Esitleti kogumikku „Applied Wave Mathematics II”

Täna esitleti kogumikku „Applied Wave Mathematics II: Selected Topics in Solids, Fluids, and Mathematical Methods and Complexity”.

Kogumiku toimetajad ja koostajad on teaduste akadeemia president Tarmo Soomere ja TTÜ Küberneetika instituudi vanemteadur Arkadi Berezovski. Kogumiku kirjastas Springer ja see ilmus 2019. aasta lõpus. Esimene osa ilmus kümme aastat tagasi, 2009. aastal. Raamat pühendati akadeemik Jüri Engelbrechti 80. sünnipäevale.
President Tarmo Soomere sõnas esitlusel, et raamat on mõeldud sissejuhatusena olulisesse ning aktuaalsesse teemasse. Ta avaldas lootust, et antud materjal leiab kasutust kõrgkoolide õppejõudude poolt loengute ning seminaride ettevalmistamisel. Soomere möönis, et seetõttu on nõudmised kõrged ning kogumiku koostamine oli sellest tulenevalt keerulisem.
„Matemaatika ei pea olema igav ja primitiivne, vaid vaja on lisada killuke sädelust. Matemaatika iseenesest on sädelev teadus,“ sõnas Soomere.
President Soomere rõhutas oma esinemises ka vajadust viia teadustöö tulemused laiema avalikkuseni. Ta rõhutas: „kommunikeerimata teadus on lõpetamata teadus.“ Soomere ütles, et maksumaksja peab teadma millega teadlased tema raha eest tegeleb.
Üritusel astusid üles ka akadeemik Engelbrechti õpilased Tanel Peets, Tõnu Peipman, Pearu Peterson, Merle Randrüüt ja Marko Vendelin. Nad meenutasid Engelbrechtiga seonduvaid vahvaid seiku.
Viimasena sai sõna mullu augustis 80. sünnipäeva tähistanud akadeemik Jüri Engelbrecht, kes tänas südamlikult oma õpilasi ja kolleege.