Eesti teaduste akadeemia fondi stipendiaadid järgmiseks aastaks on Hardi Veermäe, Karl Jürgenstein ja Kairi Lorenz

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde loodud Eesti teaduste akadeemia fondi stipendiaadid 2023. aastaks on Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vanemteadur Hardi Veermäe, Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi geneetika õppetooli doktorant Karl Jürgenstein ning Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi doktorant Kairi Lorenz.

Hardi Veermäe pälvis 4000-eurose noore teadlase preemia oma teadustöö toetamiseks. Tema teadustöö on suunatud varajase universumi protsesside (näiteks faasisiirded ja kosmiline inflatsioon) ja tumeaine uurimisele gravitatsioonilainete abil.

Karl Jürgenstein pälvis 1500-eurose Tiit Talpsepa nimelise doktorandi stipendiumi oma õpingute toetamiseks. Ta selgitab oma õpingute raames molekulaarseid mehhanisme, kuidas on bakterites omavahel seotud valgusünteesi täpsus ning mutatsioonisagedus.

Kairi Lorenz pälvis samuti sama 1500-eurose stipendiumi pühendumiseks doktoriõppe edukale lõpetamisele. Ta uurib bakterite põhjustatud haavanakkuseid ja püüab leida võimalusi nakkuste ärahoidmiseks ja raviks.

1. mail 2006 loodud Eesti teaduste akadeemia fondi eesmärk on toetada doktorikraadiga noorte Eesti teadlaste uurimistööd. 2009. aastast toetatakse Tiit Talpsepa stipendiumiga ka magistrantide ja doktorantide uurimistööd molekulaarse mikrobioloogia ja viroloogia valdkonnas.