Eesti noorte teaduste akadeemia valis uusi liikmeid

Eesti noorte teaduste akadeemia (ENTA) valis 3. detsembril 2021 toimunud üldkogul 13 uut liiget, kelleks on: ühiskonnateadlane Aro Velmet , geeniteadlane Erik Abner, IT-teadlane Kaur Alasoo, ehitusteadlane Martin Thalfeldt, astrofüüsik Mihkel Kama, keeleteadlane Miina Norvik, terviseteadlane ja meditsiinigeneetik Sander Pajusalu, elektroenergeetik Toomas Vaimann, geeniteadlane Triin Laisk, majandusteadlane Tõnn Talpsepp, mehhaanikateadlane Vladimir Kuts, loovuurija pianist-improvisaator Jaak Sikk ja loovuurija-arhitekt Sille Pihlak.

Valimisteks esitasid oma kanditatuuri 32 noorteadlast. Uute liikmete valimisel hinnati kandidaatide teadussaavutusi ja nende motivatsiooni ühingu töös osaleda. Õnnitleme uusi liikmeid ja soovime neile tegusat aega ENTAs!

ENTA presidendi Maarja Grossbergi sõnul olid käesolevad valimised üsna keerulised, sest häid kandidaate oli palju. Enne salajast hääletusvooru toimus üle kolme tunni kestnud elav arutelu, kus kaaluti liikmekandidaatide teadussaavutusi ja motivatsioonikirjades välja toodud seisukohti. „Püüame hoida liikmeskonnas tasakaalu eri valdkondade ja eri suuruses institutsioonide vahel, et ENTA esindaks võimalikult laia hulga noorteadlaste huve,” sõnas Grossberg.

ENTA on 2017. aastal asutatud iseseisev noorteadlastega seotud teemadele keskendunud MTÜ. Eesti noorte teaduste akadeemia eesmärgiks on olla Eesti noorte teadlaste häälekandja ühiskonnas ning esindada Eesti noorte teadlaste huve, panustades teaduse ja ühiskonna arengusse ning selgitada ja suurendada teaduse rolli ühiskonnas.