Akadeemik Marek Tamm valiti Academia Europaea liikmeks

Sel kuul valiti Euroopa teaduste akadeemia ehk Academia Europaea liikmeks akadeemik ja Tallinna ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm. Sellega tunnustati tema kõrgetasemelist teadustööd ja püsivat panust Euroopa teaduse arengusse. Marek Tamm valiti Academia Europaea liikmeks ajaloo ja arheoloogia sektsioonis.

Academia Europaeasse kuulub praegu 20 Eesti teadlast. Akadeemikutest liikmeid on lisaks Marek Tammele veel üheksa: Jaak Aaviksoo, Jüri Allik, Jaan Einasto, Jüri Engelbrecht, Jaak Järv, Kalle Kirsimäe, Anu Realo, Mart Saarma ja Tarmo Soomere. Akadeemia välisliikmetest kuuluvad Academia Europaeasse Ülo Langel, Svante Pääbo, Helmut Schwarz, Gábor Stépán ja Endel Tulving.

Academia Europaea on 1988. aastal Londoni kuningliku seltsi asutatud rahvusvaheline teadusakadeemia, kuhu kuulub enam kui 6000 liiget üle maailma. Nende seas on juhtivad eksperdid mitmetest valdkondadest: füüsika ja tehnoloogia, bioloogia ja meditsiin, matemaatika, filosoofia ja humanitaarteadused, sotsiaal- ja kognitiivsed teadused, majandus- ja õigusteadus.

2023. aastal Academia Europaeasse valitud uued liikmed