Akadeemik Jüri Engelbrecht pälvis teaduse populariseerimise elutööpreemia

2020. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinnakonkursil pälvis Tiiu Silla nimelise elutööpreemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest mehaanikateadlane ja akadeemik Jüri Engelbrecht.

Jüri Engelbrecht on pikaajaline viljakas teaduse eest seisja ja populariseerija nii Eestis kui ka Euroopas, kes on mõjutanud ühiskonna arusaamist teadusest ja teaduse olulisusest laiemalt. Sealhulgas on Engelbrecht andnud tohutu panuse teaduspoliitika oluliseks rääkimisse ja kirjutamisse ning olnud 20 aastat Eesti teaduste akadeemia president ja asepresident. Tema sulest on valminud väga palju kirjutisi alates artiklitest ja esseedest ajakirjanduses kuni raamatuteni.

Parima teaduse ja tehnoloogia populariseerija kategoorias tunnustati II preemiaga Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liiget, digikultuuri ja sotsiaalmeedia uurijat Katrin Tiidenbergi.

Kokku anti konkursil preemiaid kuues kategoorias. Auhinnad anti üle 13. novembril toimunud teaduskommunikatsiooni konverentsil „Koroona õppetunnid teaduskommunikatsioonile“.

Kõiki konkursi tulemusi vt haridus- ja teadusministri käskkirjast.

Eesti teaduse populariseerimise auhinnakonkurssi korraldab Eesti teadusagentuur koostöös Eesti teaduste akadeemia ja Haridus- ja teadusministeeriumiga.