Academia Pernaviensise XX mõttekoda „Miks on Russowi kroonika tähtis?“

Academia Pernaviensise XX mõttekoda toimub 5. oktoobril kell 14–17 Tartu ülikooli Pärnu kolledži raamatukogus. Sellel korral on mitu põhjust kohtumist pisut erilisemalt tähistada: esiteks Academia Pernaviensise mõttekoja ümmargune XX toimumiskord ning teiseks juubelihooaja algus, sest järgmisel aastal möödub täpselt 325 aastat Tartu Ülikooli eelkäija Academia Gustavo-Carolina ehk Academia Pernaviensise asutamisest Pärnus.

XX mõttekoja aukülaline on ajaloolane ja Toronto ülikooli emeriitprofessor Jüri Kivimäe, kes peab avaliku loengu ühest oma elutööst, Balthasar Russowi „Liivimaa provintsi kroonika“ uustõlkest, teemapealkirjaga „Miks on Russowi kroonika tähtis?“.

Russowi kroonika esitrükile on järgnenud juba kaks uustrükki ning raamatust on saanud üks ostetumaid aimekirjanduslikke teoseid. Professor Jüri Kivimäe avab uue tõlke kaudu tuntud ja vähemtuntud ajaloofaktide tagamaid ning juhib meid mõtisklema sajanditetaguste sündmuste mõju üle tänapäevale. Puudutamata ei jää ka ajaloolised kirjeldused Pärnust. 

Kõik huvilised on oodatud!

Rohkem infot ettekande ja esineja kohta leiab siit.

Academia Pernaviensis on loodud 2019. aastal eesmärgiga soodustada Pärnus akadeemilist suhtluskeskkonda, ühendada sealt pärit ja Pärnuga seotud haritlasi, rikastada ühistegevustega linna haridus- ja kultuurielu ning toetada noorte osalust Pärnu akadeemilise pärandi edasikandmisel.