Teadlaste öö kirjanduslik eksperiment

27.09.2019

Teadlaste öö tuleb taas ja üle mitme aasta avab ka akadeemia sel õhtul uksed! Reedel, 27. septembril kell 19 toimub akadeemia saalis (Kohtu tn 6) Underi ja Tuglase kirjanduskeskuse eestvedamisel katse visualiseerida Friedebert Tuglase novelle.Sõnas ja pildis eksperimenteerivad akadeemik Jaan Undusk ja liivakunstnik Madli Luuk. Kuulata saab ajuteadlase Jaan Aru lühiloengut sellest, kuidas üldse kujutluspildid meie peas tekivad ning teaduste akadeemia presidendi Tarmo Soomere kommentaare.

Kirjanduskeskuse ja akadeemia ühiskatse ühendab mitut erinevat teadusharu: kirjandusteadust, kunstitõlgendust ja neuroteadust.

Teadlaste ööl esitletakse akadeemias ka kogumikku "Teadus kolme minutiga 2017–2019" (kogumiku annab välja Argo kirjastus).

Eesti noorteadlaste lühiloengute teine kogumik tutvustab konkursi  "Teadus kolme minutiga" viimaste aastate paremikku. Kogumiku kaante vahelt leiate 35 finalisti ettekanded koos illustratsioonidega, žüriiliikmete arvamused ja muljed ning pikemad intervjuud 2017. aasta laureaatidega.

Raamatu lõpetab "Rakett 69" produtsendi Kaspar Kaljase  ja režissööri Indrek Simmi kolme minuti loeng sellest, kuidas pidada  kolme minuti loengut – praktilised nõuanded igaühele, kel tuleb aeg-ajalt  rahva ette astuda. Lugemise ajal tasub käepärast hoida nutiseade ja ruutkoodilugeja rakendus: ettekannete juurest viivad lingid videosalvestisteni ja helifailideni.

"Teadus kolme minutiga" on valminud koostöös Argo kirjastuse, Eesti teaduste akadeemia ja Eesti rahvusringhäälinguga. Projekti toetas TeaMe+ ja Euroopa Liidu regionaalarengu fond.

Kohapeal on võimalik raamatuid ka osta.


Teadlaste öö akadeemias lõpetab nn kirss tordil ehk ekskursioon Ungern-Sternbergi lossis – ka vabamüürlaste tähistaevatuppa!


Täpsem info: Elle-Mari Talivee
vanemteadur, muusemiosakonna juhataja
Eesti teaduste akadeemia Underi ja Tuglase kirjanduskeskus
672 2846, ellemari@utkk.ee