Teadus 3 minutiga (IV) galaõhtu

08.02.2019

Teaduse populariseerimise kursused (IV) ‒ KOLME MINUTI LOENGUTE KONKURSS 2019
Eesti teaduste akadeemias toimus 8. veebruaril 2019. aastal neljandat korda kolme minuti pikkuste loengute konkursi pidulik lõpugala. 18 finalisti olid pärit Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste doktorantide ning noorteadlaste seast. Konkursi finaalile eelnesid konkursid ülikoolides, samuti viis kadeemia läbi kaks koolitust, kus lõviosa finaliste sai esinemiskoolituse muuhulgas ka kaamera ees.

Konkursi "Teadus 3 minutiga 2019" viis laureaati on: Kristi Läll, Ljudmila Klepinina, Maksim Runin, Maria Korepanova ja Maris Mändel. Vt ka: https://novaator.err.ee/908902/teaduste-akadeemias-selgusid-konkursi-teadus-3-minutiga-parimad

Žürii ei teinud viie parima valimisel edetabelit - viis parimat on konkursi jaoks võrdselt suurepärased. Võitjatega asuvad tööle professionaalsed video- ja filmiinimesed ning mõne kuu vältel tehakse tihedas ühistöös nende loengutest 3 minuti pikkused teadusfilmid. Viis filmi jõuavad Eesti Televisiooni saatesse "Terevisioon", kus rahvas hääletab nende seast oma lemmiku. Lisaks teadusfilmidele kirjastame ka konkursile pääsenud loengud kogumikus "Teadus kolme minutiga".

Esimene taoline kogumik ilmus Argo kirjastuse, ERR-i ja Eesti teaduste akadeemia koostöös 2017. aastal (2015. ja 2016. aastal kolme minuti loengute konkursi finaali jõudnud teadlased ja nende tööd, kus loengute tekstide juurest viivad ruutkoodilingid ka videosalvestisteni ning tööde juurde kuuluvate helifailide, animatsioonide ja lisamaterjalideni). Raamatu lisas on esitatud ka mõlema aasta koolitusmaterjalid. 2017. ja 2019. aasta finalistide loengud koondame uude kogumikku.

Info möödunud aastate konkursside kohta (sh viited galaõhtu ülekandele ja võiduklippidele, samuti galeriile) leiab akadeemia kodulehelt: http://www.akadeemia.ee/et/tegevus/uudised/uritused/

Kõiki finaali jõudnud lühiloenguid on võimalik järelvaadata akadeemia YouTube’i kanalis.

Lähem info:

Teaduste Akadeemia
Kohtu 6, 10130 TALLINN
akadeemia@akadeemia.ee
+372 644 2129
 
KONTAKTISIKUD:
Piret Suurväli
piret.suurvali@akadeemia.ee
+372 504 8219
 
Ebe Pilt
ebe.pilt@akadeemia.ee
+372 52 757 88
 
PARTNER:
Eesti Rahvusringhääling
 
TOETAJAD:
TeaMe+ ja Euroopa Liidu regionaalarengu fond