BLRT Gruppi külastus kohtumiste-arutelude sarja raames

26.11.2010

Akadeemia külaskäigul 26. novembril BLRT Grupi Tallinnas 65 ha asuvatesse valdustesse võtsid delegatsiooni vastu ja juhtisid läbi laialdase maa-ala kui ka paljutahulise sisulise poole BLRT Grupi nõukogu liige Mark Berman ja sama ettevõtte asutuse BLRT Marketex Ltd. juht Rene Arikas.

Akadeemikuile tutvustati kontserni tänast kooslust kui ka lähitulevikus ootavaid suuri ülesandeid — nii tuleb valmistada piloonid nafta-gaasitööstuses olemasolevate puurplatvormide uuesti avamist võimaldavatele puuridele, mis suudavad juba kasutatud puuraukudest kätte saada väga suure sinna jäänud varu. Tehnoloogilises plaanis on selline horisontaalselt kui ka tõusunurgaga töötava puuri valmistamine omalaadne, seega kui laev 2011. aasta maikuus sisuliselt valmima hakkab, oodatakse akadeemikuid seda teaduslikku kõrgsaavutust oma silmaga vaatama.

Jälgiti katamaraanide ning erilise tehnoloogiaprogrammiga varustatud kalasöödalaevade tootmist.
Eesti kapitalil 65 ettevõttest (osa neist asuvad ka Leedus ning Soomes) koosnev kontsern
on kindlasti Eesti tööstuse lipulaev, kes maadleb nagu teisedki erilaadsed tööstusettevõtted kõrgel tasemel spetsiifilisi töövõtteid valdava haritud tööliskaadri puudusega. Nii tuleb koolitust  suure summa eest välismaalt sisse osta.

Oma töötajaskonna vääristamiseks rajatud tehasemuuseum andis asjaliku ning põneva ülevaate 2012. aastal oma 100. juubelitähtpäeva tähistava järjepidevust kandva tehase tööst.

Üritust väisasid akadeemikud Leo Mõtus, Peeter Saari, Arved-Ervin Sapar, Ülo Jaaksoo, Georg Liidja ja Agu Laisk.