Tarmo Soomere üldkogul: vaja on kuulata noorte häält

05.12.2019

President Tarmo Soomere akadeemik Margus Lopile teaduste akadeemia medalit üle andmas. Foto: Reti Kokk.

Eile (4. detsembril) toimunud suurkogul anti teaduste akadeemia medal akadeemik Margus Lopile. Teaduste akadeemia president Tarmo Soomere tõi esile Lopi panust teadlaskonna ning noorte teadlaste hääle kuuldavamaks tegemisel.
President Soomere lausus, et tippteadlaste häält on eesti ühiskonnas kenasti kuulda ning kanaleid selle kuuldavaks tegemisel on piisavalt.
“Küll, aga polnud pikemat aega kuulda nooremate teadlaste häält,” sõnas Soomere.  Ta ütles, et arusaadav, et need kes alles võitlevad oma koha eest teadusmaastikul, soovivad oma töö-ja elamistingimusi parandada.
“Eesti noorte teaduste akadeemia loomine oli oluline samm. Selle tegid noored ise, ent ilma akadeemikute panuseta poleks seda sündinud. Akadeemikutest kõige aktiivsem eestvedaja oli toonane akadeemia peasekretär Margus Lopp.”
Soomere toonitas akadeemik Lopile medalit üle andes, et see pole selle eest, et Lopp oli teaduste akadeemia peasekretär, vaid Lopi toe ja initsiatiivi eest noorte teaduste akadeemia loomisel.
Margus Lopp valiti Eesti teaduste akadeemia liikmeks 2011. aastal. Aastatel 2014-2017 oli ta teaduste akadeemia peasekretär.