President Soomere külastab Ühendriikide teaduste akadeemiat

29.10.2019
 

President Tarmo Soomere saadab peaminister Jüri Ratast ning haridusminister Mailis Repsi nende töövisiidil Ameerika Ühendriikidesse 29.-31. oktoobril. Muuhulgas külastab president Soomere Washingtonis asuvat Ühendriikide teaduste akadeemiat ning kohtub akadeemia presidendi Marcia McNuttiga.
President Soomere sõnas eelseisva kohtumise eel, et Ühendriikide teaduste akadeemia näol on tegemist huvitava organisatsiooniga, mis eeskujuks paljudele. “Saab olema põnev,” kommenteeris Soomere.
Soomere, Ratase ja Repsi külaskäigul Ühendriikide teaduste akadeemiasse tuleb jutuks küberturvalisus, teaduslikud ja tehnilised sidemed ning süsinikuneutraalsus. Eraldi tuleb arutlusele ka teadusnõustamine ning vajadus teha vahet selle ning lobitöö vahel.
Rahvuslik teaduste akadeemia (i.k. National Academy of Sciences ehk NAS) on asutatud 1863. aastal, eesmärgiga nõustada Ühendriikide valitsust teaduse ja tehnika vallas. Täna kuulub teaduste akadeemiasse 2350 tegevakadeemikut ja 450 välisliiget, nende hulgas on ligemale 200 Nobeli preemia laureaati.