“Jaik” jõuab teatrilavale

03.09.2019

Von Krahli teatris esietendub 5. septembril etendus “Jaik”, mis on Von Krahli, ERRi ning teaduste akadeemia ühisprojekti kulminatsiooniks, mille juhatasid sisse loengusari “Elu pärast Googlet” ning Vikerraadio tulevikuteemade arutelusaated “Raadio JAIK”.
Tegemist on Von Krahli teatri suurima ning mahukaima teosega, mis kestab viis tundi ning on kolme vaheajaga. Eepos “Jaik” kätkeb endas filmi, teatri, installatsioonikunsti, sündmuskujunduse ja teenusedisaini elemente. Etendused toimuvad septembris ja oktoobris.
Autor ja lavastaja on Peeter Jalakas, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Kristel Saan, kostüümikunstnik Kärt Ojavee, stsenarist Eero Epner, Peeter Jalakas, Juhan Raud, Taavi Eelmaa, Peeter Laurits,  Laura Raud, Tarmo Jüristo, muusika Holy Motors, Hendrik Kaljujärv ja Mart Soo, Jürgen Reismaa.
Näitlejatena astuvad lavastuses "JAIK" vaatajate ette Mari Abel, Jim Ashilevi, Taavi Eelmaa, Peeter Jalakas, Ingmar Jõela, Kait Kall, Ott Kartau, Mart Koldits, Erki Laur, Liis Lindmaa, Riina Maidre, Tõnis Niinemets, Steffi Pähn, Ivo Reinok, Raivo E. Tamm, Tiina Tauraite, Liina Vahtrik ja Juhan Ulfsak.