Maarja Kruusmaa: ajatabelid on mõttetu meede

02.09.2019

TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi ümber lahvatanud meediaskandaali tuleks kasutada vildaka teaduse rahastuse süsteemi ümbervaatamiseks, leiab akadeemik Maarja Kruusmaa Õhtulehele antud intervjuus.

“Ajakirjandus on juhtunut esitanud tüvinarratiivina: väike inimene süsteemi vastu. Kõik infokillud, mis seda narratiivi lõhuksid, on sealt välja jäetud,” kommenteerib Kruusmaa Nurkse instituudis toimunut. Ta rõhutas, et projectile on tehtud kaks finantsauditit.

“Kui need projektid on Euroopa Komisjoni arvates oma eesmärgi täitnud ja teadlased oma tulemuse andnud, siis olnuks see vaja ka ajakirjanduses ära mainida,” leiab Kruusmaa.

Ajakirjaniku küsimusele teaduse rahastamise ümber tekkinud olukorra lahendamisest vastas Kruusmaa: “Praegune kontrollmehhanism ei tööta – need ajatabelid näiteks. Ma ei tea ühtegi inimest teaduses, kes neid kunagi oleks tõsiselt võtnud. Neid täidetakse alati tagantjärele ja nii, et kõik klapiks. See on täiesti mõttetu administratiivne meede.”

Loe intervjuud Maarja Kruusmaaga SIIT: https://www.ohtuleht.ee/975421/robootikaprofessor-maarja-kruusmaa-teaduse-rahastamisest-pole-motet-vahelejaanut-peksta-kui-susteem-lonkab