Teadus 3 minutiga (IV)

04.09.2018


Teaduse populariseerimise kursused (IV) ‒ KOLME MINUTI LOENGUTE KONKURSS 2019


EELINFO

Eesti teaduste akadeemia korraldab 2019. aasta alguses neljandat korda kolme minuti pikkuste loengute konkursi Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste doktorantidele ning noorteadlastele.
 
UUS AEG. Pisut oleme nihutanud konkursi toimumise aega sügisest uue aasta algusesse, et ülikoolide ja teadusasutuste sisesteks koolitusteks ning eelkonkurssideks oleks rohkem aega. Konkursi pidulik finaal-galaõhtu toimub teaduste akadeemia saalis (Kohtu tn 6 Toompeal) 8. veebruaril 2019. Paar nädalat enne galaõhtut ootame ülikoolidelt ja teadusasutustelt finalistide nimekirju koos lisainfoga (kõik vajaliku täpsustame sügisel).

UUS FORMAAT. Tavapäraselt valib žürii galaõhtul finalistide hulgast välja võiduloengud (arv täpsustub), kuid muutunud on telesse jõudvate klippide formaat. Seekord luuakse võiduloengutest koostöös professionaalidest koosneva (tele)meeskonnaga hoopis 3 minuti pikkused teadusfilmid, mis jõuavad ETV televaatajateni (veel on kooskõlastamisel, kas Terevisiooni raames ning ülevaatena ka Ringvaates). Televaatajad saavad lühikeste teadusfilmide hulgast valida välja ning hääletada oma lemmiku poolt. Eeldatav tele-eeter on aprillis 2019.

SÜGISKOOL. 1.‒ 2. detsembril 2018 toimub Heimtali vanas külakeskuses teaduskommunikatsiooni intensiivpäev ülikoolide poolt välja valitud parimatele (kohtade arv on piiratud). Heimtalis kohtuvad noorteadlased vahetult nii tippteadlastega kui ka professionaalsete ajakirjanike ning teadusfilmide tegijatega, et siis üheskoos sügavuti keskenduda teaduse populariseerimise olulistesse iseärasustesse kaasaegses maailmas. Päevakava ja esinejad täpsustuvad.

UUS KOGUMIK. Koostöös Argo kirjastuse, ERR-i ja teaduste akadeemiaga on koostamisel uus kogumik “Teadus kolme minutiga II”, mille ilmumisajaks on plaanitud 2019. aasta mai.
 
Septembrikuu jooksul võtavad akadeemiapoolsed koordinaatorid koostööpartneritega ühendust, et leppida kokku praktilistes ettevalmistustes ja kooskõlastada konkursi tähtajad ja tingimused ning kõik muu vajalik.
 
KONKURSI KURAATOR:
Eesti Teaduste Akadeemia
Kohtu 6, 10130 TALLINN
akadeemia@akadeemia.ee
+372 644 2129
 
KONTAKTISIKUD:
Piret Suurväli
piret.suurvali@akadeemia.ee
+372 504 8219
 
Ebe Pilt
ebe.pilt@akadeemia.ee
+372 52 757 88
 
PARTNER:
Eesti Rahvusringhääling
 
TOETAJAD:
TeaMe+ ja Euroopa Liidu regionaalarengu fond