Teeme Ära talgupäev UTKK muuseumiosakonna aias ja Kassisabas

12.04.2018

5. mail on taaskord Teeme Ära talgupäev ja anname teada kahest võimalusest.

Kell 10.00-16.00 toimuvad talgud Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonna aias (Väikese Illimari 12). Kõik muuseumi ja aia sõbrad, kellel aega ja mahti, olete väga oodatud osalema!
 
Registreeruda saate siin: http://talgud.teemeara.ee/events/underi-ja-tuglase-muuseumi-aia-kevadised-koristustalgud-5

Pilte eelmise aasta talgutest saate näha siit (aitäh kõigile talgulistele suure töö ja ilusa päeva eest!):
http://utkk.ee/avaleht/uudised/574-5-mail-talgud-kirjanike-aias-n%C3%B5mmel.html

Samal päeval on ka Kassisaba Kevadpäev, mis algab talguhommikuga kell 9.00-11.30 platsil, kus asus Marie Underi sünnikodu (Tallinnas Luise ja Koidu nurgal). Soovime koos Kirjanike Liiduga tähistada luuletaja sünnikodu asupaiga mälestuspingiga ja kogume selleks ka annetusi. Praeguseks on pingi jaoks annetatud juba üle 800 euro - tuhat tänu! Kõigil, kes veel soovivad pingi paigaldamist toetada, on võimalus anda oma panus, tehes ülekande Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse Swedbanki kontole EE662200221011356496 selgitusega „Marie Underi pink“.

Marie Underi sünnikodu lammutati 1984. aastal, ilmselt eeskätt seetõttu, et nõukogude võim ei saanud lubada luuletaja kodust kultuspaiga kujunemist. Kui tänapäeval teavad Underi sünnikodu asupaika vähesed, siis olulistel hetkedel on kirjandushoidjad seda ikka meeles pidanud. „Kui Stockholmis olid [Marie Underi] matused, siis olime täpselt samal kellaajal Koidu tänava maja juures. Oli sügis. Seal puumajade vahel kasvas vanu suuri puid. Aiad lõhnasid õuntest. Toodi palju lilli. Panime neid elaniketa alumise korruse kinniste aknaluukide vahele. Ja luugihingede külge. Ja lihtsalt tänavale maha. Ning küünlad põlesid maja seina ääres kõnniteel,“ on kirjutanud saatesõnas Underi luule valikkogumikule „Laternaks mu enda süda“ luuletaja Viiu Härm.

 
Ilusat kevadet soovides
Eesti Teaduste Akadeemia
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
utkk@utkk.ee
644 3147