Tähistatakse Marie Underi 135. sünniaastapäeva

22.03.2018

Teisipäeval, 27. märtsil on Marie Underi 135. sünniaastapäev. Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ja Eesti Kirjanike Liit ootavad teid eesti kõigi aegade üht säravaimat luuletajat austama mälestushetkega Rahumäe kalmistul.
 
Koguneme surnuaia väravas (bussi nr 23 linnasuunalise peatuse juures) kell 9.30. Sealt edasi liigume üheskoos Marie Underi perekonna hauaplatsile, et süüdata küünlad. Seejärel ootame Underi austajaid hommikukohvile luuletaja endises kodus Nõmmel Väikese Illimari 12, kus lühikese luulekava Underi ja teistegi loomest esitavad Ester Kuntu ja Veronika Kivisilla. Tava koguneda Underi sünniaastapäeval Rahumäe kalmistul sai alguse aasta eest. Pärast seda, kui 2016. aasta suvel toodi ligi neli aastakümmet Rootsis paguluses elanud Marie Underi, tema abikaasa Artur Adsoni ja teiste pereliikmete põrm Eestisse, et täita kaua võõrsil elanud luuletaja viimane soov – saada maetud kodumaa mulda.

Marie Underi sünnikodu asus Tallinnas Koidu tänaval (tolleaegse nimega Allemani tänav). Tema kodumaja ei ole enam alles – see lammutati 1980. aastatel. Soovime koostöös Eesti Kirjanike Liidu ja krundi omanikega paigaldada luuletaja juubelihõngulisel sünnipäeva-aastal tema sünnipaika Marie Underi nimelise mälestuspingi. Plaani kohaselt leiab mälestuspingi avamine aset maikuus. Kõigil, kes soovivad pingi paigaldamist toetada, on võimalus anda oma – olgu või pisikenegi – panus, tehes ülekande Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kontole EE662200221011356496 (Swedbank) selgitusega „Marie Underi pink“.

Oleme juba ette tänulikud kõigile toetajatele ning ootame teid kindlasti nii pingi avamisele maikuus kui ka mälestushommikule sel teisipäeval, 27. märtsil.  Mälestushommikul osalemisest palume teada anda e-postil: utkk@utkk.ee.


Eesti Teaduste Akadeemia
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
utkk@utkk.ee
644 3147