Arutelu "Eesti PET Keskus: võimalused ja perspektiivid"

08.02.2018

5. veebruaril toimus Eesti Teaduste Akadeemias arutelu teemal "Eesti PET* Keskus: võimalused ja perspektiivid" (Estonian PET* Center: possibilities and perspectives). Arutelul osalesid Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi ja firmade Aqua Pharmaceuticals ning HK Nõustamise OÜ esindajad. Esinesid professor Christer Halldin (Karolinska Instituudi PET Keskuse direktor, Stockholm, Rootsi)  ning Mr Akio Kido, (CEO/President, CMI Inc, Tokyo,  Jaapan), modereeris akadeemik Jaak Järv.

Arutelul leidis kinnitust seisukoht, et Eesti vajab kaasaegse PET tehnoloogia arendamist Tallinna ja Tartu haiglate ja teadusasutuste koostöös, tagamaks selle meetodi efektiivsemat  (sh ka majanduslikus mõttes) rakendamist diagnostikas ning kasutust neurobioloogia alastes ja muudes teadusuuringutes.

Leiti, et PET tehnoloogia arendamiseks Eestis on loogiline kasutada teaduse infrastruktuuri ülesehitamiseks pakutavaid vahendeid, aga arvesse tuleb ka erainvesteeringute kaasamine.

___________________
*PET  -  positronemissioontomograafia