L'Oreal Balti stipendiumile kandideerib 23 Eesti naisteadlast

08.03.2017

Eesti naisteadlastel oli esmakordne võimalus ajavahemikul 23.01.-07.03.2017 kandideerida L’Oréal Balti stipendiumile For Women in Science. Esitati 23 taotlust

Käesoleval aastal antakse Eestis välja üks 6000-eurone stipendium alla 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele uuringuteks loodusteaduste või füüsika vallas või nendega seotud teadusaladel.

Eestist esitatud taotlusi asub hindama Eesti Teaduste Akadeemia poolt moodustatud hindamiskomisjon koosseisus: akadeemikud Ergo Nõmmiste ja Ain-Elmar Kaasik ning professorid Anne Kahru, Malle Krunks ja Tiina Nõges. Lõpliku otsuse teeb stipendiumiprogrammi nõukogu (Fellowship Board), kuhu kuuluvad L'Oreal Balti peakontori esindaja, akadeemia president Tarmo Soomere ja UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni nõukogu esimees Kristin Kuutma.

Eesti, Läti ja Leedu stipendiaatide nimed tehakse teatavaks 26. mail 2017 Riias, Läti Teaduste Akadeemias toimuval pidulikul üritusel.

***

L’Oréal–UNESCO programm For Women in Science tegutseb alates 1998. aastast eesmärgiga toetada noorte silmapaistvate naisteadlaste karjääri ja saavutusi, vähendada soolist ebavõrdsust teadusmaailmas ning inspireerida järgmist põlvkonda. Programmi algatamisest saadik on toetust saanud üle 2500 naisteadlase enam kui 112 riigist. Sellel aastal avanes stipendiumiprogramm ka Leedus. Lätis on programm tegutsenud 2005. aastast.