Eesti doktorant sai õiguse osaleda Lindau foorumil

02.03.2016

Eesti Teaduste Akadeemia lähetab parimatest parimaid noorteadlasi Lindau foorumitele, kohtumaks Nobeli preemia laureaatidega.

Noorteadlaste ja nobelistide 66. Lindau foorum, seekord füüsika (ja lähedastel) eriala(de)l toimub  26.06.‒01.07.2016. Vt ka: The Lindau Nobel Laureate Meetings: http://www.lindau-nobel.org/

Alates aastast 1951 on looduskaunis Lindau linnake (Saksamaal) kohtumispaigaks paarikümnele Nobeli preemia laureaadile ja enam kui poolele tuhandele andekale noorteadlasele kogu maailmast. 2016. aastal ühineb foorumiga enam kui 30 nobelisti ‒ maailma tippteadlaste koorekiht, et vastavalt foorumi motole “Educate, Inspire and Connect” pidada loenguid ja meistriklasse, osaleda paneeldiskussioonidel, teaduslikel hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidel ‒ kohtuda ja suhelda noorte teadlastega vahetult-avatult sundimatus õhkkonnas. Foorumi korraldajad peavad oluliseks luua ideaaltingimused erinevaid teaduspõlvkondi tõeliselt ühendavaks “maagiaks”, kus äärmiselt intensiivse ja interaktiivse kommunikatsiooni käigus sünnib sisukaid ja meeldejäävaid mõttevahetusi, kuid kindlasti saab ka mõnusalt nalja.

Lindau foorumile pääsevad üliõpilased ja noorteadlased valitakse oma riigi parimate hulgast. Eestis nimetab konkursipõhiselt kandidaate Lindau kohtumistest osavõtuks Eesti Teaduste Akadeemia.  Parimate kandidaatide hulgast teeb lõpliku valiku Lindau hindamiskomisjon. Foorumil osalemiseks valiti seekord välja üks noor Eesti teadlane: Marta Tarkanovskaja (Tartu Ülikooli materjaliteaduste doktorant).

Et omalt poolt toetada noorteadlaste otsekontakte tippteadlastega, on akadeemia sõlminud kolmepoolse koostöölepingu Lindau foorumeid korraldavate kogudega (Council for the Lindau Nobel Laureate Meetings; Foundation Lindau Nobelprizewinners Meeting). Eestist on 2006. aastast alates akadeemia vahendusel Lindau foorumil osalenud 17 noort teadlast. Lisaks on teadusajakirjanikel võimalik kandideerida foorumile akrediteerimiseks.

Lisainfo:
Anne Pöitel
Eesti Teaduste Akadeemia välissuhted
Tel: +372 644 8677
E-post: anne.poitel@akadeemia.ee