65. Lindau Nobeli preemia laureaatide foorum

12.03.2015

Eesti Teaduste Akadeemia lähetab parimatest parimad noorteadlased 65. Lindau Nobeli preemia laureaatide foorumile.

Alates aastast 1951 on looduskaunis Lindau linnake (Saksamaal) kohtumispaigaks paarikümnele Nobeli preemia laureaadile ja enam kui poolele tuhandele andekale noorteadlasele kogu maailmast. 2015. aastal ühineb foorumiga rekordiliselt 70 nobelisti ‒ maailma tippteadlaste koorekiht, et vastavalt foorumi motole “Educate, Inspire and Connect” pidada loenguid ja meistriklasse, osaleda paneeldiskussioonidel, teaduslikel hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidel ‒ kohtuda ja suhelda noorte teadlastega vahetult-avatult sundimatus õhkkonnas. Foorumi korraldajad peavad oluliseks luua ideaaltingimused erinevaid teaduspõlvkondi tõeliselt ühendavaks “maagiaks”, kus äärmiselt intensiivse ja interaktiivse kommunikatsiooni käigus sünnib sisukaid ja meeldejäävaid mõttevahetusi, kuid kindlasti saab ka mõnusalt nalja.

Lindau foorumile pääsevad üliõpilased ja noorteadlased valitakse oma riigi parimate hulgast. Eestis nimetab kandidaate Lindau kohtumistest osavõtuks Eesti Teaduste Akadeemia. Möödunud sügisel akadeemia poolt korraldatud konkursile laekus tähtaegselt 13 tõesti head taotlust. Parimate kandidaatide hulgast tegi lõpliku valiku Lindau hindamiskomisjon. Foorumil osalemiseks valiti välja kaks noort Eesti teadlast: Olesja Bondarenko (Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi teadur) ja Mihkel Kama (Leideni Ülikooli järeldoktor).

Selleks et omalt poolt toetada noorteadlaste otsekontakte tippteadlastega, on akadeemia sõlminud kolmepoolse koostöölepingu Lindau foorumeid korraldavate kogudega (Council for the Lindau Nobel Laureate Meetings; Foundation Lindau Nobelprizewinners Meeting). Eestist on 2006. aastast alates akadeemia vahendusel Lindau foorumil osalenud 15 noort teadlast. Lisaks on teadusajakirjanikel võimalik kandideerida foorumile akrediteerimiseks.

Noorteadlaste ja nobelistide interdistsiplinaarne foorum füsioloogia ja arstiteaduse, füüsika ja keemia erialadel toimub Lindaus 29.06.‒03.07.2015. Vt: The Lindau Nobel Laureate Meetings:
http://www.lindau-nobel.org/


Lisainfo:    
Anne Pöitel
Eesti Teaduste Akadeemia välissuhted
Tel: +372 644 8677
E-post: anne.poitel@akadeemia.ee