Teaduste Akadeemia juhatus nimetas Tartu Ülikooli nõukogu liikmeks professor Kari Olavi Raivio

08.06.2011

7. juunil 2011 nimetas Eesti Teaduste Akadeemia juhatus Tartu Ülikooli nõukogu liikmeks Helsingi Ülikooli professori Kari Olavi Raivio.

Tartu Ülikooli seaduse kohaselt, mis jõustub 1. jaanuaril 2012, on Tartu Ülikooli kõrgeimaks otsustuskoguks ülikooli nõukogu, kes vastutab ülikooli pikaajalise arengu eest ja tagab ülikooli eesmärkide täitmise. Nõukogu koosseisu kuulub üksteist liiget, kellest ühe liikme nimetab Eesti Teaduste Akadeemia isikute hulgast, kes ei ole Tartu Ülikooli töötajad. Nõukogu koosseisu kinnitab haridus- ja teadusministri ettepanekul viieks aastaks Vabariigi Valitsus korraldusega.

Kari Olavi Raivio on erialalt lastearst, kelle teenistuskäik on olnud tihedalt seotud Helsingi Ülikooliga, sh perinataalse meditsiini professori ja arstiteaduskonna dekaanina. Aastatel 1996–2003 oli ta Helsingi Ülikooli rektor ja 2003–2008 kantsler. Avaldanud enam kui 250 teaduslikku artiklit, käsitlenud paljusid kõrghariduse ja teadusega seonduvaid teemasid.

Prof Raivio on Soome Teaduste Akadeemia liige 1988. aastast (president 2006–2008), arvukate teadusseltside liige ja rahvusvaheliselt hinnatud ekspert. On olnud Euroopa Teadusülikoolide Liidu (LERU) hoolekogu esimees, käesoleval ajal on Rahvusvahelise Akadeemilise Nõukogu (Singapur), Lundi Ülikooli Teadusnõukogu, Tokio Ülikooli rektori nõukogu ja Rootsi haridusministeeriumi nõukogu (Insynsrådet) liige ning Rahvusvahelise Teadusnõukogu (ICSU) asepresident teaduse planeerimise ja hindamise alal.