Noorteadlaste ja nobelistide keemiakonverents 28.06.-03.07.2009, Lindau (Saksamaa)

20.10.2008

Alates 1951. a koguneb igal aastal nädalaks looduskaunisse Lindau linnakesse (Saksamaal) paarkümmend Nobeli preemia laureaati ja umbes viissada andekat teadushuvilist üliõpilast ja noorteadlast üle kogu maailma. Neile noortele inimestele avaneb ainulaadne võimalus kuulata nobelistide loenguid ja suhelda maailma tippteadlaste koorekihiga silmast silma ja vabas õhkkonnas.

Üliõpilased ja noorteadlased valitakse oma riigi parimate ja säravaimate hulgast vastavalt varem välja kuulutatud valdkonnale. Aastal 2009 oodatakse konverentsile, mis toimub 28. juunist kuni 3. juulini, keemia ja seotud distsipliinide kraadiõppureid ja teadureid (vt lisatud infoleht valikukriteeriumidega). Eestis omab õigust  Lindau konverentsidest osavõtuks kandidaate nimetada Eesti Teaduste Akadeemia. Lindau Konverentside Nõukogu usaldusisikud teevad lõpliku valiku (tavaline konkurents 1:4).

Eesti Teaduste Akadeemia ootab akadeemilistelt juhendajatelt motiveeritud ettepanekuid andekate noorte kohta, kes vastaksid valikukriteeriumidele ning kellel oleks huvitav ja kasulik sellest unikaalsest foorumist osa võtta. Optimaalse kasu huvides eelistame noori, kelle eelnev elukäik tõendab selget soovi teadusele pühenduda (eelviimase-viimase aasta doktorandid, värskelt doktorikraadi kaitsnud). Ettepanekud (ingliskeelne soovituskiri, esitatava CV koos kontaktandmetega) palume hiljemalt  1. novembriks 2008 saata aadressil:

Jüri Engelbrecht (LINDAU KONVERENTS)
Eesti Teaduste Akadeemia
Kohtu 6, 10130 TALLINN

ning samaaegselt elektrooniline versioon aadressil foreign@akadeemia.ee.

Akadeemia valib neist kandidaatidest üks-kaks parimat, kes saavad ligipääsu Lindau konverentside elektroonilisele andmebaasile, kuhu registreerudes esitavad oma CV, foto, motivatsioonikirja ja muud andmed.  Väljavalitute konverentsiaegsed elamiskulud (majutus ja toitlustamine) kannab kohapealne korralduskomitee, sõidukulud Eesti Teaduste Akadeemia.

Lisainfo Lindau konverentside kohta vt. http://www.lindau-nobel.de. Eestis vastab küsimustele Anne Pöitel (tel 644 8677, anne.poitel@akadeemia.ee).

OOTAME ETTEPANEKUID!