Konkurss noorteadlaste osalemiseks Lindau füüsikakonverentsil 2008

05.12.2007

LINDAU FÜÜSIKAKONVERENTS 2008
29.06.-04.07.2008, Lindau


Alates 1951. a koguneb igal aastal nädalaks Lindau linnakesse (Saksamaal Konstanzi järve ääres) paarkümmend Nobeli preemia laureaati ja ligikaudu viissada andekat teadushuvilist üliõpilast ja noorteadlast üle kogu maailma. Neile noortele inimestele avaneb ainulaadne võimalus kuulata nobelistide loenguid ja suhelda parimatest parimatega maailmatasemel teadlastest silmast silma ja vabas õhkkonnas.

Üliõpilased ja noorteadlased valitakse oma riigi parimate ja säravaimate hulgast vastavalt varem välja kuulutatud valdkonnale. Aastal 2008 oodatakse konverentsile, mis toimub 29. juunist kuni 4. juulini, füüsika ja seotud distsipliinide kraadiõppureid ja teadureid (vt lisatud infoleht osalejate valikukriteeriumidega). Eestis omab õigust  Lindau konverentsidest osavõtuks kandidaate nimetada Eesti Teaduste Akadeemia.

Eesti Teaduste Akadeemia ootab akadeemilistelt juhendajatelt motiveeritud ettepanekuid andekate noorte kohta, kes vastaksid valikukriteeriumidele ning kellel oleks huvitav ja kasulik sellest unikaalsest foorumist osa võtta. Optimaalse kasu huvides eelistame noori, kelle eelnev elukäik tõendab selget soovi teadusele pühenduda (eelviimase-viimase aasta doktorandid, värskelt doktorikraadi kaitsnud). Ettepanekud (soovituskiri, esitatava CV koos kontaktandmetega) palume hiljemalt  10. jaanuariks 2008 saata aadressil:

        Jüri Engelbrecht
        Eesti Teaduste Akadeemia
        Kohtu 6, 10130 TALLINN

ning samaaegselt elektrooniline versioon aadressil foreign@akadeemia.ee.

Akadeemia valib neist kandidaatidest üks-kaks parimat, kes saavad ligipääsu Lindau konverentside elektroonilisele andmebaasile, kuhu registreerudes esitavad oma CV, foto, motivatsioonikirja ja soovituskirja oma juhendajalt. Lindau Konverentside Nõukogu usaldusisikud teevad lõpliku valiku. Väljavalitute konverentsiaegsed elamiskulud (majutus ja toitlustamine) kannab kohapealne korralduskomitee, sõidukulud Eesti Teaduste Akadeemia.

Lisainfo Lindau konverentside kohta vt http://www.lindau-nobel.de. Eestis vastab küsimustele Anne Pöitel (tel. 644 8677, anne.poitel@akadeemia.ee).

OOTAME ETTEPANEKUID!